Εθιμοτυπικές επισκέψεις πραγματοποίησε ο Διοικητής της 110ΠΜ Σμήναρχος (Ι) Χρήστος Κακατάτσης, στην Λάρισα, από την Τετάρτη 3 έως και την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019.
Ο Διοικητής της 110ΠΜ, επισκέφθηκε τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου, τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας, τον Δήμαρχο Λάρισας, τον Διοικητή της Περιφερειακής Διοίκησης Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Θεσσαλίας, και τον Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Περιφέρειας Θεσσαλίας, στο πλαίσιο ανάληψης των καθηκόντων του.
Κατά τη διάρκεια των επισκέψεων συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος.