Εντυπωσιακό ΒΙΝΤΕΟ και ΦΩΤΟ από την Χειμερινή Επιχειρησιακή Εκπαίδευση Μονάδων Δ΄ ΣΣ που επιβεβαιώνουν ότι είναι παντός καιρού και πάντα έτοιμες να δράσουν
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΓΕΣ, το διήμερο 26 και 27 Ιανουαρίου 2021, Μονάδες του Δ΄ Σώματος Στρατού διεξήγαγαν επιχειρησιακή εκπαίδευση σε χιονοσκεπή εδάφη και υπό συνθήκες δριμέος ψύχους, εκμεταλλευόμενες τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στην περιοχή.
Η επιχειρησιακή εκπαίδευση περιελάμβανε, μεταξύ άλλων, τακτικές ασκήσεις επιπέδου Μηχανοκίνητης Διμοιρίας, Ουλαμού Μέσων Αρμάτων και Ουλαμού Πυροβολικού, καθώς και εκτέλεση πορειών.
Δείτε φώτο από την Χειμερινή Επιχειρησιακή Εκπαίδευση Μονάδων Δ΄ ΣΣ:
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Ok