Παραμονή Χριστουγέννων και γέμισαν κάλαντα, τραγούδια και παιδικές φωνές το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας και το Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας.
Παραμονή Χριστουγέννων σήμερα και τόσο το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας όσο και το Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας γέμισαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα.
Συγκεκριμένα η Μπάντα της Πολεμικής Αεροπορίας και μέλη του Δημοτικού Ωδείου Γλυφάδας, έψαλλαν παραδοσιακά κάλαντα και χριστουγεννιάτικες μελωδίες, στον Αρχηγό του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας (ΓΕΑ), Αντιπτέραρχο (Ι) Γεώργιο Μπλιούμη και στην Ηγεσία του Επιτελείου.
Στη συνέχεια, ο Αρχηγός ΓΕΑ αντάλλαξε ευχές με το προσωπικό του Επιτελείου ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων.
Στη Λάρισα στο Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας, ο Αρχηγός Τακτικής Αεροπορίας (ΤΑ), Αντιπτέραρχος (Ι) Θεμιστοκλής Μπουρολιάς, αντάλλαξε ευχές με τους Διοικητές των Μονάδων περιοχής Λάρισας, καθώς επίσης με το στρατιωτικό και πολιτικό προσωπικό του Αρχηγείου, ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων.
Τα κάλαντα έψαλαν η Μπάντα της 1ης Στρατιάς, η φιλαρμονική του Δήμου Λαρισαίων, η χορωδία από Μονάδες της Πολεμικής Αεροπορίας, καθώς επίσης και η χορωδία του κοινωνικού παντοπωλείου Δήμου Λαρισαίων και το τμήμα Προσκόπων Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας.