Παρουσία του Υπουργού Εθνικής Άμυνας κ. Νικόλαου Παναγιωτόπουλου και του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ Στρατηγού Κωνσταντίνου Φλώρου πραγματοποιήθηκε σήμερα η τελετή παράδοσης – παραλαβής καθηκόντων του Διοικητή του Δ΄ Σώματος Στρατού «ΘΡΑΚΗ» (Δ΄ ΣΣ «ΘΡΑΚΗ»).
Η τελετή έλαβε χώρα στην έδρα του Δ΄ Σώματος Στρατού στην Ξάνθη, με τον Αντιστράτηγο Άγγελο Ιλαρίδη να παραδίδει στον Αντιστράτηγο Άγγελο Χουδελούδη.
Την τελετή, η οποία πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερα περιορισμένο αριθμό προσκεκλημένων λόγω των μέτρων για την προστασία από την πανδημία COVID- 19, τίμησε με την παρουσία του ο Αρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης.
Δείτε φώτο από τη τελετή παράδοσης παραλαβής της Διοίκησης του Δ΄ΣΣ:
Διαβάστε όλες τις ειδήσεις στο topics.gr